GİRESUN ADLİ TIP ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

         

          Adli Tıp Kurumu şube müdürlükleri, Adli Tıp Kanununun 1. maddesi gereğince Adalet Bakanlığınca Ağır Ceza Mahkemesi bulunan yerlerde kurulur. Ancak, Ağır Ceza Mahkemesi bulunmayan ilçelerde de coğrafi durum ve iş yoğunluğu da göz önünde tutularak, adli tıp şube müdürlükleri kurulabilir. Adli Tıp Kurumu şube müdürlükleri, iş hacmine göre bir veya birden fazla adli tıp uzmanı ve diğer personelden oluşur.

          Adli Tıp Kurumu şube müdürlüğünde görevli personel, Adalet Bakanlığınca görev sınırları belirlenen yerlerde bulunan mahkemeler, hakimlikler ve savcılıklar tarafından adli tıpla ilgili olmak üzere gerekli görülecek otopsi, muayene ve keşifleri, gerekirse olay yerine de gitmek suretiyle yaparak bu hususta rapor vermek ve yapılan davet üzerine sözlü görüşlerini bildirmekle yükümlüdür.  

          Giresun Adli Tıp Şube Müdürlüğümüz savcılık ve mahkemeler tarafından istenen; ölü muayenesi, keşif, her türlü yaralanma, zehirlenme, trafik ve iş kazaları, aile içi şiddet, çocuk istismarı ve ihmali, cinsel saldırılar, insan hakları ihlalleri, tıbbi tedavi hataları, iş kazalarında maluliyet ve özürlülük durumunun belirlenmesi, ceza ve hukuki ehliyetin belirlenmesi gibi adli tıpla ilgili konularda gerekli tıbbi değerlendirmeyi yaparak, rapor düzenleme ve tıbbi bilirkişilik hizmetlerini yerine getirmektedir.

 

 

Uzm. Dr. Servet YANAL            

Adli Tıp Uzmanı                   

Adli Tıp Şube Müdürü             

 

 

     İletişim Bilgileri:

     Giresun Adliyesi                               -    0 454 215 7600

     Adli Tıp Şube Müdürlüğü (Dahili)  -    1165 - 1175

 

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←