Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Adlî Tıp Şube Müdürlüğü

  Adli Tıp Kurumu şube müdürlükleri, Adli Tıp Kanununun 1. maddesi gereğince Adalet Bakanlığınca Ağır Ceza Mahkemesi bulunan yerlerde kurulur. Ancak, Ağır Ceza Mahkemesi bulunmayan ilçelerde de coğrafi durum ve iş yoğunluğu da göz önünde tutularak, adli tıp şube müdürlükleri kurulabilir. Adli Tıp Kurumu şube müdürlükleri, iş hacmine göre bir veya birden fazla adli tıp uzmanı ve diğer personelden oluşur.

  Adli Tıp Kurumu şube müdürlüğünde görevli personel, Adalet Bakanlığınca görev sınırları belirlenen yerlerde bulunan mahkemeler, hakimlikler ve savcılıklar tarafından adli tıpla ilgili olmak üzere gerekli görülecek otopsi, muayene ve keşifleri, gerekirse olay yerine de gitmek suretiyle yaparak bu hususta rapor vermek ve yapılan davet üzerine sözlü görüşlerini bildirmekle yükümlüdür.  

  Giresun Adli Tıp Şube Müdürlüğümüz savcılık ve mahkemeler tarafından istenen; ölü muayenesi, keşif, her türlü yaralanma, zehirlenme, trafik ve iş kazaları, aile içi şiddet, çocuk istismarı ve ihmali, cinsel saldırılar, insan hakları ihlalleri, tıbbi tedavi hataları, iş kazalarında maluliyet ve özürlülük durumunun belirlenmesi, ceza ve hukuki ehliyetin belirlenmesi gibi adli tıpla ilgili konularda gerekli tıbbi değerlendirmeyi yaparak, rapor düzenleme ve tıbbi bilirkişilik hizmetlerini yerine getirmektedir.

   

  Uzm. Dr. Murat EVCİ
  Adlî Tıp Şube Müdürü

   

                                                                                                                                             

   İletişim 
   Giresun Adliyesi (Santral): 0454 2157600
   Adli Tıp Şube Müdürlüğü (Dahili): 1204

    

  Adres

  Giresun Adliyesi Çıtlakkale Mahallesi Atatürk Bulvarı No:117 D Blok Merkez/GİRESUN

  Telefon

  0454 2157600 / 01 - 02

  Faks: 0454 2157608

  E-Posta

  giresuncbsisaretadalet.gov.tr